.......................EvERythiNG iS abOUt LoVE............................

Uvod K Chobits

29. června 2007 v 15:49
Svět tohoto anime je stejný jako ten náš. Jenom technologie výroby počítačů je dokonalejší. Počítače mají podobu lidí většinou dívek (nazívají se persocon). Jsou v malém provedení nebo ve velkém provedení (životní velikost). Umí všechno co naše počítače a něco navíc. Ty větší dokonce zastanou kuchařku, pečovatelku, uklízečku…Říká se že existují legendární persoconi Chobits.

Hideki Motosuwa se pokusil dostat na vysokou školu, ale bez úspěchu. Odjel proto do Tokya, kde prochází něčím jako doučování / přípravný kurz. Tam také potká nového přítele Shimbo Hiromu. Moc by si přál persocona, ale cena je příliš vysoká (převážně by ho využíval k prohlížení erotických stránek…..XD). Jednou cestou domů, projde kolem hromady odpadků, kde ležela dívka. Chvíli mu trvalo než mu došlo že není mrtvá ale že je to persocon. Ihned si ji odnes domů kde nastal první problém. Kde se spouští? Po chvíli se mu persocona povede spustit (jak se mu to povedlo nebudu rozebíra……XD). Druhý problém je, že nemá operační systém a bez softwaru nemůže ani fungovat, ale tenhle persocon se spustil a reagoval na okolní dění. Jediné co dokázal persocon říct je "Chii" a to se stalo i jeho jménem. Chii je persocon, jak už sem se tu zmínil, dívka, která opakuje vše po Hidekim (pohyby, výrazy i náladu…). Chi se ale dokáže naučit novým věcem a zanedlouho dokáže mírně mluvit, ale logické uvažování jí stále chybí.

To není zdaleka celý příběh, bude se toho ještě dít (je Chii Chobits?). Je to seriál místy komický a diváka u sebe drží právě chování Chii a to jak říká pořád "Chii". Kresba je propracovaná a svým způsobem originální.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Mate Radi Chobits?

Ano 75% (6)
Nie 0% (0)
Mozno 25% (2)
Nepoznam 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama